OLEJ DO KLINKIERU

Właściwości i zastosowanie

Olej do klinkieru jest specjalnym środkiem przeznaczonym do zabezpieczania zaimpregnowanych powierzchni przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem przez wodę i niską temperaturę. Olej działa konserwująco, umożliwia zachowanie naturalnego koloru podłoża wykonanego z płytek klinkierowych, cegły klinkierowej, ceramicznej i elewacyjnej. Przeznaczony również do zabezpieczania nieglazurowanych płytek i płyt ceramicznych, sucho prasowanych płyt, wypalanych płyt glinianych, podłogowych płytek klinkierowych i ceglanych. Olej do klinkieru działa wgłębnie, intensyfikuje kolor płytek, odświeża barwę oraz chroni i pielęgnuje powierzchnię. Posadzka staje się niewrażliwa na tworzenie się plam i nie przyjmuje tak szybko brudu. Olej do klinkieru można stosować wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Sposób użycia

Podłoże musi być równe, suche, czyste i nośne, bez szkód spowodowanych przez mróz i wykwity solne, wolne od tłuszczu, oleju, mchu i glonów, środków impregnujących, mleczka cementowego, zanieczyszczeń a także innych działających separująco substancji. Materiału nie należy nanosić na elementy aluminiowe, szklane, drewniane i z tworzyw sztucznych. W razie konieczności umyć za pomocą Czyścika do klinkieru. Po czyszczeniu należy odczekać aż powierzchnia wyschnie i wtedy przystąpić do nakładania Oleju do klinkieru.

Obróbka

Olej do klinkieru nanosimy na powierzchnię najlepiej za pomocą lnianej szmatki, pędzla lub wałka z owczej wełny. Pozostawiamy na chwilę, aby środek wszedł w podłoże. W razie silnie chłonnych podłoży czynność powtórzyć. W przypadku słabo chłonnych podłoży lub po nasyceniu podłoża olejem nadmiar zebrać lnianą szmatką.

Opakowania:1 litr.

Dokumenty do pobrania:

 

IMPREGNAT DO KAMIENI

Hydrofobowy czyli odpychający wodę specjalny impregnat do ochrony elewacji i ścian wykonanych z klinkieru, płytek klinkierowych, betonu komórkowego, cegieł ceramicznych i silikatowych, granitu, piaskowca, sztucznego kamienia i tynku mineralnego. Po wyschnięciu zaimpregnowana powierzchnia nie zmienia zabarwienia i jest zabezpieczona przed wnikaniem wody opadowej w podłoże, co zabezpiecza przed powstawaniem mokrych plam, wykwitów, a także uszkodzeniami wywołanymi działaniem mrozu. Po impregnacji powierzchnia zabezpieczona jest przed porostem mchem i grzybem. Impregnat przeznaczony także do impregnacji wolnostojących murów ogrodzeniowych, figur betonowych, płyt chodnikowych itp. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.

Przygotowanie podłoża

Podłoże musi być rowne, suche, czyste i nośne, bez szkod spowodowanych przez mroz i wykwity solne, wolne od tłuszczu, oleju, mchu i glonow, środkow impregnujących, mleczka cementowego, zanieczyszczeń a także innych działających separująco substancji. Materiału nie należy nanosić na elementy aluminiowe, szklane, drewniane i z tworzyw sztucznych. Wszystkie pęknięcia, szczeliny oraz uszkodzone spoiny należy naprawić. Przy silnych zabrudzeniach zalecamy czyszczenie przy pomocy urządzeń wysokociśnieniowych, należy jednak tutaj przestrzegać zaleceń producenta urządzenia, co do odległości dyszy czyszczącej od podłoża.

Obróbka

Przed użyciem opakowanie silnie wstrząsnąć. Impregnatu do kamieni używamy tylko w stanie nierozcieńczonym. Materiał nanosimy za pomocą pędzla, wałka lub natryskowo. Produkt należy nakładać rowno i obficie unikając jednak tworzenia kałuż i zastoin. Kilkukrotne nanoszenie metoda „mokre na mokre” zwięsza głęokośćwnikania. Przy chłnnych podłżch zalecamy nałżnie dwoch warstw impregnatu, przy bardzo chłnnych trzech warstw. Po upłwie okoł 4 godzin Impregnat do kamieni jest odporny na lekkie opady deszczu. Przy stosowaniu na powierzchniach poziomych należ unikaćstojąej wody przez ok. 24 godziny.

Opakowania 2,5 litr. 5 litr.

Dokumenty do pobrania:

 

WATER STOP

Water Stop

Wysokiej jakości wodouszczelniacz, szybkoschnąca, bezbarwna powłoka hydroizolacyjna.

PRZEZNACZENIE:

WATER STOP jest bardzo trwałym, głęboko penetrującym wodouszczelniaczem do porowatych ścian zewnętrznych i elewacji, zabezpieczającym przed niszczącym działaniem deszczu, wilgoci i mrozu. WATER STOP chroni przed wnikaniem wody, poprawia własnosci izolacyjne, pozwalając przy tym powierzchni oddychać. Przeciwdziała wykwitom, kumulacji brudu oraz rozwojowi grzybów i pleśni. WATER STOP obniża koszty utrzymania, poprawiając wygląd i wydłużając zywotność muru. WATER STOP jest gotowy do użycia i nie może być rozcieńczany ani rozpuszczany.

ZALETY:

  • Uszczelnia i zabezpiecza przed niszczącym działaniem deszczu, wilgoci i mrozu
  • Chroni przed penetracją wody przy jednokrotnym nałożeniu
  • Nadaje się do cegły, muru, betonu, kamienia, drewna, terakoty, tynku, zaprawy murarskiej, a także wielu innych materiałów.

STOSOWANIE:

WATER STOP należy nakładać przy pomocy pędzla, wałka lub niskociśnieniowego natrysku. Zaczynać od góry i przesuwać w dół. 1. 2-5 m2 z 1 litra dla jednej warstwy, w zależności od porowatości powierzchni.

Opakowania: 5 litr.

Dokumenty do pobrania

 

IMPREGNAT DO KOSTKI BRUKOWEJ

NANOSTONE PAVING

Innowacyjny produkt do ochrony kostek brukowych. Nie zmienia naturalnego koloru i wyglądu. Preparat pozwala na wieloletnią ochronę kostek brukowych przed zabrudzeniami, wodą i plamami. Dodatkowo dzięki nanocząsteczkom uzyskujemy powierzchnię NANOSTONE STAY-CLEAN czyli łatwą w czyszczeniu.

SPOSÓB UŻYCIA

Wyczyścić powierzchnię z zabrudzeń , wykwitów i tłustych plam. Podczas impregnacji materiał musi być czysty i suchy. Na odpowiednio przygotowane podłoże nanieść odpowiednią ilość produktu najlepiej metodą natryskową. Stosować jedną warstwę.Po impregnacji zadbać aby materiał nie miał kontaktu z wodą opadową oraz innymi cieczami przez minimum 4 godziny. Całkowity efekt widoczny jest po 24h

WYDAJNOŚĆ : 5 litr. wystarczy na około 40 m²

Opakowania: 1 litr. 5 litr.

IMPREGNAT DO KOSTKI BRUKOWEJ - MOKRY EFEKT

NANOSTONE PAVING WET

Impregnat do kostki brukowej - efekt mokrej kostki nadający efekt „mokrego materiału” – przyciemnia powierzchnię. Zastosowana receptura pozwala na wieloletnią ochronę przed zabrudzeniami, wodą i plamami. Dodatkowo dzięki nanocząsteczkom uzyskujemy powierzchnię NANOSTONE STAY-CLEAN czyli łatwą w czyszczeniu. W okresie zimowym ułatwia usuwanie lodu i odśnieżanie.

SPOSÓB UŻYCIA

Wyczyścić powierzchnię z zabrudzeń , wykwitów i tłustych plam. Podczas impregnacji materiał musi być czysty i suchy. Na odpowiednio przygotowane podłoże nanieść odpowiednią ilość produktu najlepiej metodą natryskową. Stosować jedną warstwę.Po impregnacji zadbać aby materiał nie miał kontaktu z wodą opadową oraz innymi cieczami przez minimum 4 godziny. Całkowity efekt widoczny jest po 24h.

WYDAJNOŚĆ : 5 litr. wystarczy na około 40 m²

Opakowania: 1 litr. 5 litr.


IMPREGNAT DO DREWNA KONSTRUKCYJNEGO

DREWIZOL -Impregnat do drewna konstrukcyjnego

KONCENTRAT 1:9 (zielony, brązowy)

PRZEZNACZENIE

Do wgłębnej i powierzchniowej (kąpiele, malowanie i natrysk) impregnacji drewna montowanego pod zadaszeniem, jak narażonego na wymywanie, przeciw grzybom powodującym głęboki rozkład drewna, grzybom pleśniowym, glonom oraz insektom, a podczas suszenia zabezpiecza także przed sinizną.

Opakowania: 1 litr. 5 litr.