CZYŚCIK DO KLINKIERU

Czyścik do klinkieru 1 litr (koncentrat)

Właściwości i zastosowanie

Specjalny środek czyszczący do usuwania zabrudzeń, wykwitów wapiennych, nalotów cementowych i wapiennych. Można go stosować na powierzchniach wykonanych z klinkieru i płytek klinkierowych, ale także na powierzchniach betonowych i wykonanych z betonu licowego.

Przygotowanie podłoża

Wszystkie chłonne i nasiąkliwe podłoża, przed przystąpienie do ich czyszczenia, należy najpierw obficie nawilżyć wodą. Z czyszczonych powierzchni usunąć mechanicznie mchy i glony. Czyścik zawiera w swoim składzie rożne kwasy, dlatego wskazane jest zabezpieczenie elementow chromowanych lub stalowych (niezabezpieczonych i pokrytych powłokami ochronnymi) przed możliwością wystąpienia korozji. Optymalnie należy takie elementy zdemontować.

Obróbka

Przygotowane podłoże czyścimy twardą szczotką ryżową. W zależności od rodzaju i stopnia zabrudzenia czyścik stosujemy po rozcieńczeniu wodą w stosunku 1:1 lub stosujemy środek w stanie nierozcieńczonym. Po czyszczeniu pozostawiamy czyścik na podłożu na ok 10-15 minut. Następnie szorujemy szczotką i obficie spłukujemy wodą. Ciepła woda podwyższa skuteczność działania środka. W przypadku silnych zabrudzeń zabieg czyszczenia powtorzyć. Każdorazowo należy czyszczoną powierzchnię spłukiwać dużą ilością czystej wody.

MC-Bauchemie

Opakowania: 1 litr.

Dokumenty do pobrania

 

OXYBAN

Środek do czyszczenia betonu z tłuszczu i oleju; przygotowania powierzchni konstrukcji stalowych przed malowanie przez usunięcie smarów, wosków; obróbki blach ocynkowanych przed malowaniem Oxyban E4 jest skoncentrowaną mieszaniną kwasów mineralnych, opóźniaczy korozji, składników nawilżających.

ZASTOSOWANIE:
- usuwa zabrudzenia olejowe, smary i tłuszcze z powierzchni betonu; dzięki penetracji środka w głąb betonu następu wydostawanie się tych zabrudzeń na powierzchnię, z której należy je zmyć wodą; kwaśny charakter Oxybanu E powoduje, że powierzchnia betonu bieleje; - likwiduje trudno usuwalne zabrudzenia z tłuszczu, smarów, wosków z powierzchni konstrukcji stalowych przed
nałożeniem powłok malarskich; - usuwa zaprawę lub beton z glazury i terakoty, cegieł klinkierowych; - czyści narzędzia, betoniarki, tablice itp. z betonu i cementu przez ich rozpuszczenie;
- odkamieniowuje stal galwanizowaną przed malowaniem; - oczyszcza powierzchnie ocynkowane przed nałożeniem powłok malarskich.

SPOSÓB UŻYCIA:
- czyszczenie zabrudzeń olejowych z betonu przeprowadza się przez naniesienie nierozcieńczonego środka na obrabianą powierzchnię, a następnie po około 15-20 minutach zmycie wodą. - czyszczenie z trudno usuwalnego tłuszczu i wosku konstrukcji stalowych przeznaczonych do malowania - przeprowadza się przez naniesienie Oxybanu E4 w stanie nie rozcieńczonym, pozostawienie na pewien czas celem uaktywnienia działania środka, a następnie dokładne spłukanie bieżącą wodą i wysuszenie. - czyszczenie powierzchni zabrudzonych zaprawami przeprowadza się przez rozcieńczenie Oxybanu E4 wodą (maksymalnie w stosunku 1:4), naniesienie na czyszczoną powierzchnię za pomocą pędzla, szmatki, rozpylacza i po 10-30 minutach spłukanie wodą. - przygotowanie powierzchni ocynkowanych przed położeniem powłok malarskich przeprowadza się przez naniesienie 30-50% roztworu Oxybanu E4 najlepiej pod ciśnieniem. Powierzchnia zostanie lekko zaatakowana przez roztwór kwasowy, nastąpią reakcje utleniania cynku z jednoczesnym wytrawieniem. Po około 30 minutach spłukać
powierzchnię wodą i wysuszyć.
Powyższy sposób postępowania dotyczy blach ocynkowanych, ale bez śladów korozji. W przypadku, gdy na powierzchni ocynkowanej występują miejsca skorodowane, należy zastosować roztwór Vanabanu R.
Uwaga: przy stosowaniu preparatu postępować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa zawartymi karcie charakterystyki produktu. Oxyban E4 posiada atest PZH.

Opakowania: 1 litr.

Dokumenty do pobrania

 

BANIMOUSS

BANIMOUSS

Banimouss jest wysokowydajnym środkiem nie zawierającym chloru oraz kwasów. Nie powoduje korozji metali i materiałów konstrukcyjnych, jest bardzo skuteczny w działaniu.
PRZEZNACZENIE:
Do usuwania grzybów, pleśni , mchów, porostów, glonów, alg ze ścian, murów, dachówek, betonów, tynków, tarasów itp. Efekt działania środka jest praktycznie trwały, ponieważ po zniszczeniu usuwanych organizmów zabezpiecza przed ich ponownym pojawieniem się poprzez uniemożliwienie umiejscowienia się sporów, chwytników, nasion.
SPOSÓB UŻYCIA:
Środek jest w postaci gotowej do użycia - rozprowadzić go poprzez rozpylanie lub malowanie. Nie spłukiwać wodą. Pierwszym efektem działania środka jest sczernienie mchów, pleśni, a następnie ich oderwanie od podłoża. Czasem niezbędne jest mechaniczne czyszczenie za pomocą szczotki. Gdy warstwa mchów lub grzybów jest gruba, należy ją mechanicznie zerwać i dopiero wtedy nanieść środek.
Wydajność: 5 -8 m/litr. Zaleca się stosowanie Banimouss w czasie ładnej, bezwietrznej pogody (maksymalna wydajność).
OSTRZEŻENIA:
R65 środek drażniący; stosować w pomieszczeniach wentylowanych lub otwartych; S23 nie wdychać oparów; w czasie pracy nie palić papierosów i nie spożywać posiłków; S26 w przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć bieżącą wodą i skonsultować się z lekarzem; S37/39 nosić rękawice i okulary ochronne: S1/2 Przechowywać w opakowaniach zamkniętych i zabezpieczonych przed dostępem dzieci.
Banimouss posiada: -certyfikat jakości 9001 -atest PZH.

Opakowania: 1 litr.

Dokumenty do pobrania

 

CORROBRIL

CORROBRILL 

Usuwa rdzę, działa antykorozyjnie, zastępuje piaskowanie, czyści tłuste zabrudzenia, nagar, poleruje stale nierdzewne.

- odtłuszcza części, narzędzia, mechanizmy;

- usuwa rdzę, tłuste zabrudzenia, nagar (szczególne znaczenie w przypadku profili zamkniętych, rur);

- wytrawia powierzchnię stali, nadaje odpowiednią chropowatość oraz tworzy konwersyjną - powłokę fosforanu żelazowego, dającą świetny podkład pod nawierzchniowe powłoki malarskie;

- zastępuje piaskowanie i śrutowanie;

- poleruje stale nierdzewne, aluminium, powoduje efekt nabłyszczenia;

- umożliwia odkręcenie zardzewiałych i zakleszczonych połączeń gwintowych.

SPOSÓB UŻYCIA:

1. Czyszczenie powierzchni zatłuszczonych, zmywanie zabrudzeń olejowych i smaru. Rozcieńczyć Corrobrill wodą w stosunku 1:4 i nakładać na czyszczoną powierzchnię przez rozpylanie (za pomocą urządzeń wysokociśnieniowych), pędzlem lub szczotką. Odczekać kilka minut, a następnie spłukać wodą. W przypadku powierzchni pionowych lub wielkogabarytowychwydłużenie czasu działania można uzyskać poprzez zastosowanie generatora piany (np. typu Karcher). Roztwór przyczepia się do ścian i przez 10-15 minut utrzymuje się na powierzchni. W razie potrzeby czynność można powtarzać 2-3 razy co 30 minut bez spłukiwania wodą między operacjami. 2. Usuwanie koloru rdzy z powierzchni przeznaczonych do malowania. Rozcieńczyć Corrobrill wodą w stosunku 1:4 do 1:2 i nałożyć na obrabianą powierzchnię w sposób omówiony powyżej. Suszyć na powietrzu. Po wyschnięciu spłukać wodą, poddać suszeniu i natychmiast malować. 3. Polerowanie stali nierdzewnej, aluminium i stopów lekkich. Rozcieńczyć Corrobrill wodą w stosunku 1:9 do 1:2 i nałożyć na obrabianą powierzchnię w sposób jak w pkt.1. Po pewnym czasie spłukać wodą. 4. Przygotowanie podkładu przed położeniem nawierzchniowej powłoki malarskiej. Przyszykować powierzchnię stali usuwając osady nie przylegające do podłoża. Zanurzyć obrabiany element wkąpieli (nie rozcieńczanej) na czas od kilkunastu minut do kilku godzin (czas działania zależy od stopnia skorodowania). Powierzchnia stali powinna pokryć się szarym lub szarobrązowym nalotem fosforanu żelazowego. Po wyjęciu z roztworu suszyć na powietrzu - nie spłukiwać wodą. Po wyschnięciu, najlepiej przed samym malowaniem, przemyć powierzchnię ciepłą wodą. Uwaga: zbyt krótki czas zanurzenia w roztworze może powodować powstawanie trudno usuwalnego białawego nalotu jako wynik nie doprowadzonej do końca reakcji chemicznej. W tym przypadku należy przedłużyć kąpiel lub nanieść preparat ponownie.

UWAGI: Corrobrill atakuje cynk, stal galwanizowaną, brąz.

Opakowania: 1 litr.

Dokumenty do pobrania